FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Otisao zivjeti u prirodu... Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Otisao zivjeti u prirodu... Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Otisao zivjeti u prirodu... Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Otisao zivjeti u prirodu... Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Otisao zivjeti u prirodu... Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Otisao zivjeti u prirodu... Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Otisao zivjeti u prirodu... Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Otisao zivjeti u prirodu... Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Otisao zivjeti u prirodu... Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Otisao zivjeti u prirodu... Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Otisao zivjeti u prirodu... Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Otisao zivjeti u prirodu... Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Otisao zivjeti u prirodu... Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Otisao zivjeti u prirodu... Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Otisao zivjeti u prirodu... Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Otisao zivjeti u prirodu... Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Otisao zivjeti u prirodu... Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Otisao zivjeti u prirodu... Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Otisao zivjeti u prirodu... Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Otisao zivjeti u prirodu... Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Otisao zivjeti u prirodu... Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Otisao zivjeti u prirodu... Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Otisao zivjeti u prirodu... Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Otisao zivjeti u prirodu... Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Otisao zivjeti u prirodu... Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Otisao zivjeti u prirodu... Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Otisao zivjeti u prirodu... Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Otisao zivjeti u prirodu... Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Otisao zivjeti u prirodu... Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Otisao zivjeti u prirodu... Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Otisao zivjeti u prirodu...

+7
Fratt
kan
roy
Mraz
PJER
TacticoolEsther
SmitoBona
11 posters

Go down

Otisao zivjeti u prirodu... Empty Otisao zivjeti u prirodu...

Postaj by SmitoBona 29.07.15 15:44

Jedan jako zanimljiv video, mozda ste vidjeli vec mozda ne, pogledajte svakako. Radi se o Hrvatu koju je dao milijune eura i otisao zivjeti u prirodi u drvenoj kucici koju je napravio sam.

https://www.youtube.com/watch?v=vZDn6MgNqX4

SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

Otisao zivjeti u prirodu... Empty Re: Otisao zivjeti u prirodu...

Postaj by TacticoolEsther 29.07.15 20:37

Covjek pametan, otisao za svojim snovima Otisao zivjeti u prirodu... 747986

TacticoolEsther
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 46
Godine : 26
Lokacija : Travnik-Bosnia
Datum registracije : 20.05.2015

[Vrh] Go down

Otisao zivjeti u prirodu... Empty Re: Otisao zivjeti u prirodu...

Postaj by PJER 31.07.15 11:56

lako je otići za snovima ako nemaš nikoga iza sebe i sam si....vjerovatno ni taj auto ne ide na kišnicu..respektabilno što se je uopće odlučio na ovo..ali da zagusti..on nije na birou za zapošljavanje..
PJER
PJER
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1838
Godine : 55
Lokacija : BJELOVAR
Datum registracije : 12.02.2011

[Vrh] Go down

Otisao zivjeti u prirodu... Empty Re: Otisao zivjeti u prirodu...

Postaj by SmitoBona 31.07.15 12:18

PJER je napisao/la:lako je otići za snovima ako nemaš nikoga iza sebe i sam si....vjerovatno ni taj auto ne ide na kišnicu..respektabilno što se je uopće odlučio na ovo..ali da zagusti..on nije na birou za zapošljavanje..

Sve je to tako, tocno 101%, ali bitna je namjera... i pokusaj. On sigurno nece traziti od svojih da mu vrate novac i stanove koje je podjelio. Njega je potaknulo to sto ljudi ne cjene ono sto imaju, jer je bio u Africi i vidio puno gore slucajeve od ovih nasih sto kukaju, i tako se odlucio na ovakav zivot. Evo ovdje video gdje covijek place zbog bahatog ponasanja ljudi danas.

SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

Otisao zivjeti u prirodu... Empty Re: Otisao zivjeti u prirodu...

Postaj by Mraz 31.07.15 14:56

Mene najviše muči ova fora se gladovanjem... kako pobogu? Meni pola plate ode samo na hranu, bilo bi divno da mogu živjeti na malo vode i ponekoj jabuci Otisao zivjeti u prirodu... 469245
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Otisao zivjeti u prirodu... Empty Re: Otisao zivjeti u prirodu...

Postaj by SmitoBona 31.07.15 15:01

Mraz je napisao/la:Mene najviše muči ova fora se gladovanjem... kako pobogu? Meni pola plate ode samo na hranu, bilo bi divno da mogu živjeti na malo vode i ponekoj jabuci Otisao zivjeti u prirodu... 469245

Ma to je sr*nje, bar po meni, al et... cuj jednom tjedno jede... ma daj, pa nebi imao 40 kg da jede jednom tjedno i toliko radi... al' et' njegovo je objasnjenje - MEDITACIJA... o kojoj ja jos uvijek premalo znam da bih imao neki cvrst stav ili misljenje.
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

Otisao zivjeti u prirodu... Empty Re: Otisao zivjeti u prirodu...

Postaj by roy 31.07.15 16:00

Ne mogu se oteti dojmu da je taj tip relativno nestabilan, sklon pretjerivanju i željan pažnje. Možda se varam, ali kladio bi se da su priče o milionima eura i silnim uspjesima u svemu čega se dotakao, baš kao i priča sa gladovnjem, samo djelom temeljene na istini. Manjim djelom, rekao bih.

roy
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 913
Lokacija : Zemlja
Datum registracije : 05.11.2010

[Vrh] Go down

Otisao zivjeti u prirodu... Empty Re: Otisao zivjeti u prirodu...

Postaj by SmitoBona 31.07.15 16:05

roy je napisao/la:Ne mogu se oteti dojmu da je taj tip relativno nestabilan, sklon pretjerivanju i željan pažnje. Možda se varam, ali kladio bi se da su priče o milionima eura i silnim uspjesima u svemu čega se dotakao, baš kao i priča sa gladovnjem, samo djelom temeljene na istini. Manjim djelom, rekao bih.

Sve je moguce... ne znam. Izgleda mi poprilicno iskreno. Mozda se varam-mozda ne, vidjet cemo koliko ce ostati u prirodi, kucici od blata i slame, i kadi koja je ves masina i kada za kupanje istovremeno. Otisao zivjeti u prirodu... 368870
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

Otisao zivjeti u prirodu... Empty Re: Otisao zivjeti u prirodu...

Postaj by roy 31.07.15 16:10

Ne mislim da laže, barem ne što se tiče večine toga što je rekao, ali čini mi se kao da pretjeruje i preuveličava. Jednostavno mi ne odaje dojam ozbiljnog i stabilnog čovjeka. Ali, kao što rekoh, možda se varam.

Što se tiče toga koliko će ostati u kućici od blata i kupati se u veš mašini, kladio bih se da neće dugo. Iako je lako moguće da bi i tu okladu izgubio.

roy
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 913
Lokacija : Zemlja
Datum registracije : 05.11.2010

[Vrh] Go down

Otisao zivjeti u prirodu... Empty Re: Otisao zivjeti u prirodu...

Postaj by kan 31.07.15 17:46

SmitoBona je napisao/la:
Mraz je napisao/la:Mene najviše muči ova fora se gladovanjem... kako pobogu? Meni pola plate ode samo na hranu, bilo bi divno da mogu živjeti na malo vode i ponekoj jabuci Otisao zivjeti u prirodu... 469245

Ma to je sr*nje, bar po meni, al et... cuj jednom tjedno jede... ma daj, pa nebi imao 40 kg da jede jednom tjedno i toliko radi... al' et' njegovo je objasnjenje - MEDITACIJA... o kojoj ja jos uvijek premalo znam da bih imao neki cvrst stav ili misljenje.

Može se. Kao i sve drugo. Radom i vježbom. Ak vas taj dio muči poslušajte još koji put šta je rekao o tom prijelazu sa prehranom. To su bile godine u pitanju. I sa sirovom hranom i samo voće i malo po malo organizam se prebaci na drugi izvor hrane. Ali treba riješiti osim fizičke ovisnosti o hrani i emotivnu i mentalnu. I razviti puno drugih vrlina i sposobnosti koje svi imamo samo su atrofirale i osušile se jer ih ne zaljevamo
kan
kan
tipko
tipko

Male
Broj postova : 72
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 20.06.2011

[Vrh] Go down

Otisao zivjeti u prirodu... Empty Re: Otisao zivjeti u prirodu...

Postaj by SmitoBona 31.07.15 17:59

kan je napisao/la:
SmitoBona je napisao/la:
Mraz je napisao/la:Mene najviše muči ova fora se gladovanjem... kako pobogu? Meni pola plate ode samo na hranu, bilo bi divno da mogu živjeti na malo vode i ponekoj jabuci Otisao zivjeti u prirodu... 469245

Ma to je sr*nje, bar po meni, al et... cuj jednom tjedno jede... ma daj, pa nebi imao 40 kg da jede jednom tjedno i toliko radi... al' et' njegovo je objasnjenje - MEDITACIJA... o kojoj ja jos uvijek premalo znam da bih imao neki cvrst stav ili misljenje.

Može se. Kao i sve drugo. Radom i vježbom. Ak vas taj dio muči poslušajte još koji put šta je rekao o tom prijelazu sa prehranom. To su bile godine u pitanju. I sa sirovom hranom i samo voće i malo po malo organizam se prebaci na drugi izvor hrane. Ali treba riješiti osim fizičke ovisnosti o hrani i emotivnu i mentalnu. I razviti puno drugih vrlina i sposobnosti koje svi imamo samo su atrofirale i osušile se jer ih ne zaljevamo

Postujem i apsolutno razumijem sve sto ste napisali, ALI, se bas i ne slazem. Jako je jednostavno, cista matematika. Nas, ljudski, organizam koristi hranu kao gorivo. Sto vise radimo vise trosimo goriva tj. kalorije. Znaci ako unesemo vise nego potrosimo - debljamo se, a ako unesemo manje nego potrosimo - mrsamo. Sa njegovom prehranom, kao sto kaze jednom tjedno, do sada bi izgledao kao grana... ja ne poznajem drugi izvor energije tj goriva za tjelo osim hrane. Moze on meditirat i 6 puta dnevno uz vatru i sta vec kaze al mu to nece dati gorivo za rad, kalorije. Ovo je opet samo moje misljenje i svjestan sam da je moguce da nisam upravu, al ako nisam volio bih da cujem kako i zasto nisam i da naucim nesto novo.
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

Otisao zivjeti u prirodu... Empty Re: Otisao zivjeti u prirodu...

Postaj by kan 31.07.15 18:53

SmitoBona je napisao/la:
kan je napisao/la:
SmitoBona je napisao/la:
Mraz je napisao/la:Mene najviše muči ova fora se gladovanjem... kako pobogu? Meni pola plate ode samo na hranu, bilo bi divno da mogu živjeti na malo vode i ponekoj jabuci Otisao zivjeti u prirodu... 469245

Ma to je sr*nje, bar po meni, al et... cuj jednom tjedno jede... ma daj, pa nebi imao 40 kg da jede jednom tjedno i toliko radi... al' et' njegovo je objasnjenje - MEDITACIJA... o kojoj ja jos uvijek premalo znam da bih imao neki cvrst stav ili misljenje.

Može se. Kao i sve drugo. Radom i vježbom. Ak vas taj dio muči poslušajte još koji put šta je rekao o tom prijelazu sa prehranom. To su bile godine u pitanju. I sa sirovom hranom i samo voće i malo po malo organizam se prebaci na drugi izvor hrane. Ali treba riješiti osim fizičke ovisnosti o hrani i emotivnu i mentalnu. I razviti puno drugih vrlina i sposobnosti koje svi imamo samo su atrofirale i osušile se jer ih ne zaljevamo

Postujem i apsolutno razumijem sve sto ste napisali, ALI, se bas i ne slazem. Jako je jednostavno, cista matematika. Nas, ljudski, organizam koristi hranu kao gorivo. Sto vise radimo vise trosimo goriva tj. kalorije. Znaci ako unesemo vise nego potrosimo - debljamo se, a ako unesemo manje nego potrosimo - mrsamo. Sa njegovom prehranom, kao sto kaze jednom tjedno, do sada bi izgledao kao grana... ja ne poznajem drugi izvor energije tj goriva za tjelo osim hrane. Moze on meditirat i 6 puta dnevno uz vatru i sta vec kaze al mu to nece dati gorivo za rad, kalorije. Ovo je opet samo moje misljenje i svjestan sam da je moguce da nisam upravu, al ako nisam volio bih da cujem kako i zasto nisam i da naucim nesto novo.
Teško mi je to ukratko objasnit pogotovo ljudima kojima to izgleda nemoguće.
Najveći problem je u glavi. Tj usađena misao da ćeš umrijeti bez hrane. To je skoro najjača ovisnost i zato je i najteža za nadići. Npr. ovisnik na kokainu u krizi će ako nema ni hrane ni vode danima i tjednima proći pored punog švedskog stola ako mu pokažeš vrećicu koke. Neće ni primjetiti ni hranu ni vodu, vino, ništa osim koke. Iako svi znamo da se bez droge može živjeti a to zna i on ali ipak on nemože kad je frka. I tada bi ubio bilo koga da potegne svoju lajnu.
Tako će se i većina ljudi ponašati bez hrane i vode.
Uh! Neznam ja to ukratko ovako opisati a moram ići.
Ak te baš zanima potraži za početak knjigu od Jasmuheen Život na prani. Tamo je objašnjeno puno toga kako i zašto se može.
kan
kan
tipko
tipko

Male
Broj postova : 72
Godine : 49
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 20.06.2011

[Vrh] Go down

Otisao zivjeti u prirodu... Empty Re: Otisao zivjeti u prirodu...

Postaj by roy 31.07.15 19:12

Problem definitivno nije "u glavi", već u cijelom tijelu koje treba hranu da bi preživjelo. Za razliku od droge, bez hrane se zaista ne može živjeti.
U survival krugovima je poznato "pravilo trica" - 3 minute bez kisika, 3 sata bez skloništa, 3 dana bez vode, 3 tjedna bez hrane. Naravno, to nije neka savršeno precizna mjera i kod svakoga te vrijednosti mogu malo varirati, ali nakon određenog vremena bez bilo kojeg od tih resursa nastupa smrt. Bez obzira u što osoba vjerovala.

roy
bomber
bomber

Male
Broj postova : 158
Godine : 913
Lokacija : Zemlja
Datum registracije : 05.11.2010

[Vrh] Go down

Otisao zivjeti u prirodu... Empty Re: Otisao zivjeti u prirodu...

Postaj by Fratt 31.07.15 19:41

Ključna riječ je energija,iz hrane dobivamo energiju...kako zaobići hranu kao medij kojim dobivamo energiju i dobivati je iz nečeg drugog.
Ja neznam,ja energiju dobivam iz bunceka sa zeljem,kotlovine i čvaraka,domaća svinja je za sad moj medij kojim prenosim energiju iz jednog oblika u svoj organizam.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Otisao zivjeti u prirodu... Empty Re: Otisao zivjeti u prirodu...

Postaj by Mraz 31.07.15 20:23

Čuo sam za više slučajeva gdlje ljudi žive bez (krute) hrane, od kojekakve meditacije, solarne joge itd. Sve je to ok, ali to su sve bile biljke od ljudi. Znači fizički neaktivne jedinke... a što kada se nečim baviš?

Ja znam da trebam dovoljno proteina i dovoljno masti da bih funkcionirao, zato prase smatram kraljem životinja. Kako izbjeći fiziku tijela i (pre)živjeti od sunca... stvarno bih volio znati.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Otisao zivjeti u prirodu... Empty Re: Otisao zivjeti u prirodu...

Postaj by SmitoBona 31.07.15 20:38

Mraz je napisao/la:Čuo sam za više slučajeva gdlje ljudi žive bez (krute) hrane, od kojekakve meditacije, solarne joge itd. Sve je to ok, ali to su sve bile biljke od ljudi. Znači fizički neaktivne jedinke... a što kada se nečim baviš?

Ja znam da trebam dovoljno proteina i dovoljno masti da bih funkcionirao, zato prase smatram kraljem životinja. Kako izbjeći fiziku tijela i (pre)živjeti od sunca... stvarno bih volio znati.

Fotosinteza prijatelju xD
SmitoBona
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 440
Godine : 32
Lokacija : Mostar
Datum registracije : 27.12.2014

[Vrh] Go down

Otisao zivjeti u prirodu... Empty Re: Otisao zivjeti u prirodu...

Postaj by Buran 07.08.15 16:30

SmitoBona je napisao/la:
Mraz je napisao/la:Čuo sam za više slučajeva gdlje ljudi žive bez (krute) hrane, od kojekakve meditacije, solarne joge itd. Sve je to ok, ali to su sve bile biljke od ljudi. Znači fizički neaktivne jedinke... a što kada se nečim baviš?

Ja znam da trebam dovoljno proteina i dovoljno masti da bih funkcionirao, zato prase smatram kraljem životinja. Kako izbjeći fiziku tijela i (pre)živjeti od sunca... stvarno bih volio znati.

Fotosinteza prijatelju xD

Postoji teorija po kojoj su stanični organeli današnjih višestaničnih organizama uključujući i ljude, nastali međusobnim "proždiranjem" i stapanjem raznih vrsta jednostaničnih organizama. Pa se tako smatra da je u ljudskoj stanici veliki dio strukture izvorno virusnog podrijetla, a mitohondriji da su evoluirana verzija modrozelenih algi.
Što bi, malo nategnuto, ali ajde - dalo temelj ideji da se ljudsko tijelo može hraniti fotosintezom.

Ali čak i da je tako - postoji problem. Omjer površine i mase tijela - kod biljaka je iznimno velik zbog ogromnih krošnji, a kod čovjeka vrlo malen.

Malo matematike:
Uzmimo da je prosječna godišnja kumulativna energija sunčevog zračenja oko 1900kwh/m2 (u Europi se kreće od 700 do 1900).
Preračunato: 6,84 milijuna kJ/m2.
Maksimalna teoretska efikasnost biljne fotosinteze se procjenjuje na oko 10%.

Površina tijela muškarca visine 170cm težine 70kg (cca. svjetski prosjek) iznosi: 1,8 m2 - budući da samo jedna strana tijela može biti okrenuta prema suncu u datom trenutku: možemo pretpostaviti da je maksimalna površina kojom se upija sunčevo zračenje 0,9m2.
Što znači da može godišnje apsorbirati i iskoristiti: 0,9x6,84x0,1 odnosno 0,62 milijuna kJ.
Bazalni metabolizam (dakle, da samo sjedi/leži) čovjeka opisanih proporcija iznosi 1700kcal odnosno oko 7100kJ dnevno.
Godišnje to iznosi 2,59 milijuna kJ.

Zaključak: da nepomično ležiš cijele godine na jugu Sicilije, sunčajući se gol i da tvoje tijelo ima efikasnost fotosinteze kao biljka, sakupio bi jedva četvrtinu potrebne energije za život. Odnosno, statistički, u svakom trenutku bi ti falilo najmanje 75% energije.
Tako da, iz znanstvenog ugla - sve priče tog tipa su čista besmislica.

Ipak smatram da bi možda već i današnjom tehnologijom bilo moguće iskonstruirati životinju koje bi mogla funkcionirati na sunčevu energiju. Dakle nekakav gmaz koji ima velike "kože" koje može razapeti da poveća površinu sakupljanja energije... Međutim, i dalje ostaje problem unosa minerala, vitamina i esencijalnih aminokiselina odnosno, takvo bi biće moralo imati mnogo složeniji (i time neefikasniji) metabolizam od životinjskoga, i svejedno bi moralo jesti - zemlju, pijesak, kamenje... I to ne bilo gdje, nego samo ondje gdje je kemijski sastav tla povoljan.

E sad, prana i ostali znanstveno nedokazivi koncepti - to je već druga priča... o kojoj možemo samo nagađati. Koliko mi je poznato, niti jedan koji je tvrdio da tako živi nije uspio u kontroliranim uvjetima preživjeti dovoljno dugo da bi dokazao tvrdnju. Svi su nakon određenog vremena pokazivali znakove teške tjelesne iscrpljenosti koja bi u slučaju nastavka eksperimenta sasvim sigurno dovela do (tjelesne) smrti. A isto tako ima i masa nadobudnih koji su si spalili retinu solarnom jogom... I tako.

Kao što kaže @Fratt: buncek, čvarki, zelje ! Otisao zivjeti u prirodu... 690498

@roy - ovo sa 3 sata bez skloništa mi je malo besmisleno?
Mislim, ako si u Sibiru na -60C, ili negdje okružen ljudožderskim grizzlijima ili aligatorima - onda si bez adekvatnog skloništa gotov mnogo ranije.
A ako si pak negdje na toplom, i gdje nema opasnih predatora, možeš danima spavati pod zvijezdama da ti ne bude ništa...

U vreloj pustinji pri ekstremno niskoj vlažnosti zraka, može se dogoditi da bez vode ne poživiš ni 24 sata, a ako si pak prethodno dobro hidriran i nalaziš se na vlažnom i prohladnom mjestu možeš izdurati i do 4,5 dana (ali i to je već ekstrem).

A ako si malo odeblji - za silu bi mogao i mjesec i pol dana samo vodu piti da ne umreš. Imam potvrdu toga od jednog poznanika koji doduše nije survivor, nego je očajnički htio smršaviti (izdržao preko 40 dana).
No nije ga čak zaustavio nedostatak kalorija nego to što nije unosio minerale pa mu je u jednom trenutku pozlilo od teškog nedostatka kalija.
Da je samo uzimao dovoljno suplemenata - samo jednu malu tableticu svaki drugi dan - mogao je vjerujem izdurati i do 3 mjeseca sa 0 kcal. Makar je i ovo respektabilno, pogotovo uzimajući u obzir da nije štedio energiju - kretao se, pješačio, čak štihao vrt...

Jedino se u potpunosti slažem u vezi kisika - nakon 3,4 minute nastupaju teška i nepovratna oštećenja mozga. Pa ako i preživiš, možda bi bilo bolje da nisi.

Ispričavam se na dugačkom postu, ali ova mi je tema jako interesantna. Pa tko ne bi želio da može živjeti bez hrane - ja bih prvi odletio u kolibu na vrh planine i fućkalo bi mi se za cijeli svijet da mogu tako.

Buran
bebač
bebač

Male
Broj postova : 7
Godine : 30
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 06.08.2015

[Vrh] Go down

Otisao zivjeti u prirodu... Empty Re: Otisao zivjeti u prirodu...

Postaj by Šare 07.08.15 18:27

Buran je napisao/la:Jedino se u potpunosti slažem u vezi kisika - nakon 3,4 minute nastupaju teška i nepovratna oštećenja mozga. Pa ako i preživiš, možda bi bilo bolje da nisi.

Bez disanja i rada srca osoba može živjeti 4 do 5 minuta. Reanimacijski postupak treba započeti što ranije da bi osobu održali na životu i da bi spriječili nastanak trajnih posljedica.

Kod utapanja u jako hladnoj vodi zbog pothlađivanja utopljenika započnite reanimaciju i ako je pod vodom proveo dulje vremena.
Šare
Šare
tipko
tipko

Male
Broj postova : 50
Godine : 27
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 10.01.2015

[Vrh] Go down

Otisao zivjeti u prirodu... Empty Re: Otisao zivjeti u prirodu...

Postaj by Buran 07.08.15 19:57

@SO1
Naravno da ćeš pokušati, pa da prođe i više vremena... ali činjenica jest da oštećenja mozga počinju oko 3 minute nadalje... I sad, kako kod koga.
Nakon 4-5 i više minuta oštećenja mogu biti toliko ozbiljna da osoba po oživljavanju ostane slijepa, gluha, djelomično nepokretna, sa slabom koordinacijom pokreta, mišćnim konvulzijama, sa teškom amnezijom... Rijetko tko se nakon 5 i više minuta moždane asfiksije ikada dokraja oporavi.

Što se mene tiče - radije bih da me ni ne pokušavaju oživljavati nakon negdje 4 minute. Jer ako se probudim u takvom jadnom stanju - naročito ako bi to značilo trajno oštećenje vida i pamćenja - onda više i nemam život, samo patnju.

Buran
bebač
bebač

Male
Broj postova : 7
Godine : 30
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 06.08.2015

[Vrh] Go down

Otisao zivjeti u prirodu... Empty Re: Otisao zivjeti u prirodu...

Postaj by Monstrum0206 31.08.16 21:04

skidam kapu i imam veliko poštovanje čovjeku ... u nekom žargonu mislim da je dečko "izgorio" ... prepoznatljiv mi je jako ovaj njegov pogled, pomalo prazan, zamišljen, komunikacija bez nekog direktnog "oči u oči" kontakta, viđam često to kod ljudi koji su pod enormnom količinom stresa, radnih kolega, sebe ... iskreno malo se i prepoznajem u svemu tome samo što još uvijek nemam jajca za rastrajbat sve i otić živit na papuk ... nije više ovaj tempo za čovjeka kao biće, izgoriš za par godina, pogotovo ako si emotivna osoba, a on to sigurno je ... definitivno mu želim sve najbolje
Monstrum0206
Monstrum0206
zelembara
zelembara

Male
Broj postova : 27
Godine : 41
Lokacija : Slavonija
Datum registracije : 30.08.2016

[Vrh] Go down

Otisao zivjeti u prirodu... Empty Re: Otisao zivjeti u prirodu...

Postaj by Fratt 31.08.16 23:42

Kad si sam možeš se i objesiti,nećeš zajebat nikog osim sebe.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Otisao zivjeti u prirodu... Empty Re: Otisao zivjeti u prirodu...

Postaj by Hombre 01.09.16 18:37

Možda ima onih koji te vole.

Čovjeku puko film pa otišao, a kao što i sam znaš ako mu jednom dosadi neće se vratiti u okruženje većine bez novca i neke realne šanse za zaposlenje.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Otisao zivjeti u prirodu... Empty Re: Otisao zivjeti u prirodu...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.