FORUM PREŽIVLJAVANJA, BUSHCRAFTA, PUSTOLOVINE I PRIRODE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» chris reeve sebenza folder
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty16.04.24 13:16 by Lawman

» 24 sata divljine
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty03.03.24 9:46 by NAVIGATOR

» Sretna 2024.godina
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty01.01.24 23:27 by Lawman

» ako nekome treba ideja za kuću..
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty18.12.23 9:19 by NecaPereca

» Ćao, ćao
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty14.12.23 10:00 by NecaPereca

» Nije bilo preživljavanje ali je bilo stresno :)
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty14.12.23 9:53 by Lawman

» Baterijske lampe
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty24.11.23 8:29 by neven

» Utsch & Gierse Tools / UG-Tools
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty23.11.23 19:08 by dux aeron

» Laser u survival kitu?
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty22.11.23 20:56 by dux aeron

» Dosta je bilo zajebancije, dogodine tko živ , tko mrtav...
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty21.11.23 12:20 by Lawman

» Stari novi hobi
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty25.10.23 22:29 by neven

» Gitara & planinarenje
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty24.09.23 11:48 by Strat04

» Izrada noza od turpije
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty21.09.23 22:04 by Hobi majstor

» sta je najvaznije za prezivljavanje?
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty20.09.23 11:34 by Strat04

» Mine na Papuku
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty20.09.23 11:32 by Strat04

» prsluk, torbica ili ranac?
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty20.09.23 11:10 by Strat04

» Prestavljanje
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty20.09.23 9:45 by neven

» P: Chris Reeve Small Sebenza MAGNACUT
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty30.08.23 9:03 by NAVIGATOR

» EDC- sitnice koje pojednostavljuju život
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty09.08.23 16:48 by NAVIGATOR

» Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty18.07.23 13:08 by Drvo

» Pozdrav svima
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty03.06.23 14:28 by Shaman95

» Nocna zima ljeti u Gorskom Kotaru
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty03.06.23 11:16 by DrAnte

» Koji nož kupiti?
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty29.05.23 15:41 by Lawman

» "patiranje"karbonskog čelika?
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty28.05.23 23:59 by ness

» SkeletoDon Alpha
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty28.05.23 23:48 by ness

» BREZIN SOK
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty28.05.23 23:40 by ness

» Pozdrav ekipa
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty27.05.23 19:34 by Lawman

» Karte
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty27.05.23 13:39 by Ervin

» Mora of Sweden noževi
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty02.05.23 10:48 by Žic

» STRELJAČKA SVAKODNEVICA
Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty12.04.23 12:52 by Lawman

bebač 1-20
zelembara 20-50
tipko 50-100
bomber 100-200
lingua 200-500
spikač 500-1000
mr.spika 1000-2000
guru 2000-5000
master 5000-10000
alfa i omega 10000 +
Forum Preživljavanja© Facebook Icon

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

+57
Žic
Igsy
antun
mariobab
Dravman
djomla
Dario3
c.e.z
archery
laredo
Šare
Luftwaffe
poljičanin
obg
zuzonja
poletan
CroPrepper
Alpha Six
zeljkoxt
Target
NAVIGATOR
Stanky
Poskok
franciscus
Wolfy
Ikarus
Medo Gradela
sgt bear
siga
dux aeron
Delete
puls
duke
Marko
roy
Born_Survivor
gorky
maxina
ivo
Hombre
Fratt
termit520
PJER
Draxor
Strider
Migach
goxxon
Keltan
DoomsdayST
Šimun
Lawman
Odin
Mraz
Sule_HR
pirat
vladomado10
glock
61 posters

Stranica 5 / 26. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 26  Next

Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by maxina 07.07.15 22:11

Sram te bilo-djeci otimaš voće sa tim Grunf pomagalima!

maxina
MODERATOR
MODERATOR

Broj postova : 2512
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by pirat 07.07.15 23:25

mi to zovemo amule
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by termit520 09.07.15 0:09

Mraz je napisao/la:Europa i Azija prepuni su "planinskih" pastirskih pasmina i Tornjak tu nije po ničemu poseban, kamoli nekoj famoznoj sposobnosti borbe s vukovima. Svi su oni u stanju otjerati jednog vuka a padaju ako je vukova više.

Da,vidite kolega ne znam jeste li ikad vidjeli uopće tornjaka ili ga držali,međutim činjenica je da je hrvatski tornjak itekako poseban pas,pa s obzirom da to ne znate zaključujem da i niste baš neki poznavatelj pasa,osobito ne tornjaka.Samo neke stvari koje su općepoznate ću napomenuti,a ima ih još podosta:
Tornjak nije borbeni pas nego pas čuvar,ne postoji "famozna" nego postoji njegova realna sposobnost borbe ne samo sa vukovima nego i sa medvjedima,tojest sa bilo kim ili čim ko ugrozi stado ili nešto šta on čuva,jer da ne postoji onda bi pekinezeri čuvali ovce a ne tornjaci.Nisu svi psi u stanju otjerati vuka jer čim to govorite ne znam jeste li ikad vidjeli uopće vuka osim u zoološkom vrtu.Za otjerati vuka trebaju ogromna muda.Ja sam nabasao na njega jedne večeri ispod Biokova,bio je od mene 6 metara i gledao me samo 5 sekundi sa tim očima a meni su trebale pelene nakon toga.Osim toga,tornjak je dosta teži od vuka (čak i ženke) tako da se niti jedan normalan vuk neće usuditi ići na tornjaka 1 na 1,naravno,kako se vukovi organiziraju u čopor tako se i tornjaci (ako ih više čuva) organiziraju u neku vrstu čopora čiji svaki član ima točno određene uloge u čuvanju i to rade bez ikakve dresure jer im je to u genima.
Ali da ja sad ne bi govorio nešto šta bilo ko ko je upoznao,vidio na poslu ili imao tornjaka zna,preporučujem da pročitate knjigu "Hrvatski planinski pas tornjak" od gospođe Ljiljane Nakić Petrine koja je jedna od najpoznatijih uzgajivačica tornjaka u HR pa ćete saznati zašto je baš tornjak tako poseban.Ne govorim ovo zato šta imam tornjaka,nego ovo govore napisane i dokazane činjenice koje postoje već oko 1100 godina.
I inače,za vašu informaciju,jedna divlja životinja kao šta je vuk je zaštićena zakonom a jedna prekrasna životinja kao šta je hrvatski tornjak je bila pred izumiranjem a upravo gospođa Petrina sa još nekim ljudima je sudjelovala u tome da ne dođe do potpunog izumiranja te stare hrvatske pasmine.A još uvijek (s obzirom da smo mi banana država) nije zaštićen.
Evo,da se malo naučite:
http://www.tornjak.info/
https://hr.wikipedia.org/wiki/Tornjak
Pozdrav iz Splita


Zadnja promjena: termit520; 09.07.15 4:10; ukupno mijenjano 6 put/a.
termit520
termit520
lingua
lingua

Male
Broj postova : 280
Godine : 49
Lokacija : Split
Datum registracije : 10.04.2015

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by Fratt 09.07.15 0:21

Kad bi kolega Ivo pitao gospođu Ljiljanu za ples pretpostavljam da bi mu ona odbrusila "Tornjaj se nakazo ljudska!" što nipošto nebi značilo da se spomenuta drži tematike o toj plemenitoj pasmini u svojem žargonu kao pijan plota već naprosto što,realno rezonirajući,žena ima oči i dovoljnu dozu ponosa da se ne upušta u takve gnjusne rabote sa dotičnim stvorom.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by Hombre 09.07.15 6:20

Zajebano neko sunce ovdje na Jadranu.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by ivo 09.07.15 8:16

Vi ste, kolega Fret, obični (no)torni oposum, koji se teško miri s mojim izvanrednim uspjesima kod nježnijeg spola, nesvakidašnjom mladolikošću i prirodnom ljepotom, te multidisciplinarnim lovačkim vještinama.Također, vaš ogromni ego ne dozvoljava zaborav sramote na domaćem terenu, kada sam vas hametice porazio na natjecanju "Prvi čager Svetog Križa Začretja", te vam pred nosom oteo prvu nagradu - odojka !
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by Mraz 09.07.15 9:14

http://tornjak.pedigre.net/details.php?id=3938

Vidio. Držao. Radio s njom 4 godine. Imao i Šarplaninca.

Sve "posebnosti" koje ste naveli za tornjaka vrijede i za (gotovo) sve ostale velike pastirske pse. Istina je da nisam neki poznavatelj pasa, samo sam skeptik po pitanju supermoći i znam koristiti google.

Šarplaninac, karpatac, grčki planinski pas, karakašanac, kraški ovčar (pasmine bliske tornjaku), pa nadalje kangali, ovcharke, mastifi, akbash, gampr, pirinejac...


Zadnja promjena: Mraz; 09.07.15 11:59; ukupno mijenjano 1 put.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by ivo 09.07.15 9:23

Kolega Mraz, imate li iskustava s pasminom iz vaših krajeva, koju HKS pokušava zaštititi kao autohtonu, a naziva se "Plešeov goranski pršutar". To krvoločno stvorenje je, koliko sam čuo, beskompromisni čuvar pušnica i sušionica mesa...
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by Hombre 09.07.15 11:52

@Mraz
Je li ti se to tresu ruke?

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by Mraz 09.07.15 12:07

ivo je napisao/la:Kolega Mraz, imate li iskustava s pasminom iz vaših krajeva, koju HKS pokušava zaštititi kao autohtonu, a naziva se "Plešeov goranski pršutar". To krvoločno stvorenje je, koliko sam čuo, beskompromisni čuvar pušnica i sušionica mesa...

G. Ivo, krivo ste shvatili. Pršutarko (PGP) zaista postoji kao pasmina no funkcija mu nije čuvanje pušnica nego baš suprotno - krađa iz istih. To lukavo stvorenje pravo je oružje za borbu protiv gladi, dokaz čemu je i zavidna linija g. Pleše.

G.Hombre, mea culpa... interet ovdje u brdima nije uvijek baš najbolji.
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by Fratt 09.07.15 13:17

...i ne veli se karakašanac nego karakondžula.
Recimo u rečenici bi bilo napisano otprilike ovako:"I iz dubina haustora Savskog Gaja još se uvijek čuju urlici matore karakondžule".
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by ivo 09.07.15 14:02

Fratt je napisao/la:...i ne veli se karakašanac nego karakondžula.
Recimo u rečenici bi bilo napisano otprilike ovako:"I iz dubina haustora Savskog Gaja još se uvijek čuju urlici matore karakondžule".

Gospođe Mahler Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 865284 ?!?
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by Fratt 09.07.15 14:10

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 478256 Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 478256 Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 478256
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by glock 09.07.15 21:32

heh,tornjak nije samo hrvatska već i bosanska pasmina i istina,bio je pred izumiranjem.Sjećam se,negdje 1982. je krenula inicijativa da se spasi ta tada gotovo zaboravljena i nepoznata pasmina.Mi smo je posvojili ali i u Bosni je tornjak od davnina pa je ispala prava zavrzlama koja je riješena prije nekoliko godina pa tako i mi i Bosanci možemo reć da je tornjak njihov i naš.Kod nas su tornjaci uglavnom kućni psi,pošto nema ovaca ko prije malo je koji baš u funkciji za što je predviđen,a ako i je,pastir ima eventualno jednog što je premalo za čopor kurjaka.Bila je i akcija prije par godina kad su dijeljeni pastirima al šta ćeš,treba takva mrcina i jest,a seljačine ih hranili ljuskama od jaja ko da je to čiuvava pa mu je dovoljna šaka riže dnevno.Vuk itreba bit zaštićen pošto ih je možda 200tinjak u RH ali država bi trebala pošteno nadoknađivat štetu koju napravi.Ne kužim kako bi još tornjak trebao bit zaštićen,pa pasmina je priznata međunarodno.Inače,slažem se s Mrazom,ima još velikih ovčarskih pasa,viđavao sam dosta po raznim planinama,najviše su me se dojmili šarplaninci u Prokletijama,sa bodljikavim ogrlicama.A vučka sam sreo nekoliko puta na Velebitu,uvijek na par sekundi.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by Fratt 09.07.15 22:59

Vukova ima puuuuno više kolega,s ovim zakonom o zaštiti su se razmnožili u prevelikom broju,podatak da ih ima 200 je puka floskula kad osobno znam da u lovištu u kojem ja lovim ima barem jedan čopor od 10 jedinki,po onome što domaći tvrde da vide.A dnevno jednom čoporu jedna srna nije za gablec.
Lovište je u srcu Like i ima oko 7 tisuća hektara,pomnoži sa ostatkom hrvatskih predjela gdje može obitavati pa ćeš donijeti zaključak koliki je to broj vukova koji nemaju osim čovjeka prirodnog neprijatelja.
To se zove lošim gospodarenjem,dok se sa gospodarenjem smeđeg medvjeda možemo pohvaliti u cijeloj Europi,kod vuka smo pali na ispitu.Petrinjski lovci najbolje znaju što je imati vuka u lovištu a i LU na Baniji,od LGO srnećih grla unazad par godina koja se vrtjela oko 120 komada po lovištu,banijsk lovišta su spala na 30 komada i ne mogu ostvariti ni taj plan izlova jer srneće divljači jednostavno nema.
O šteti koju rade u dalmatinskom zaleđu da i ne pričam.
Zaštititi apsolutno ali ne voditi brigu,to je već nemar odgovornih osoba u Ministarstu,ovako vuk prosperira,buđet se na njegovu zaštitu prazni,više se nema niti za osnovne odštete seljacima a euri od europske klijentele idu u BiH gdje zgrću lijepe novce na odstrijelu.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by glock 09.07.15 23:28

to lovište je znači cca 7x10km,a vuk u danu ili kroz noć napravi i 50km,Moguće da ih ima više al da ih ima 500 baš i ne.Da se ne gospodari dobro to je sigurno,selektivni odstrel bi možda pomogao.Na Baniji su sela prazna,nema ovaca ko prije,a i vuk mora jesti pa se prebacio na ono što je ponuđeno,na Velebitu jedu i konje.

glock
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1128
Godine : 60
Lokacija : Hr
Datum registracije : 31.01.2011

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by Fratt 10.07.15 0:38

Sve stoji što si rekao.
Ja sam za zaštitu kroz gospodarenje,od kad je medvjed lovna divljač najviše ga paze lovci jer nosi zaradu .Isti ti lovci koji plaćaju koncesiju za lovište pucaju i lopataju vukove,jer imaju samo štetu od njega,zato populacija vuka tako sporo raste jer to ne rade krivolovci koji će biti uhvaćeni kad tad nego ljudi koji znaju gdje i kada i tko zna a tko nezna za to,to je najopasniji krivolov i lovokrađa.
O pastirima neću jer nisam toliko upoznat sa tom problematikom.
Tamo gdje je vuk u lovištu,odrediti postotak odstrijela,zaračunati cifru lovcu koji je otpucao,od toga dio LU i HLS-u a ostatak Državi za Fondaciju Vuk iz koje će plaćati odštetu pastirima i stvar riješena.
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by pirat 10.07.15 8:20

ja vjerujem ljudima koji su zaduzeni za kontroliranje populacije vukova, ne vjerujem domacima sa velikim ocima, koji vidjaju vukove od 80kg, te helikoptere koji nose mreze pune vukova koje onda uokolo izbacuju

za stete u dalmatinskom zaledju su krivi sami pastiri, jer nitko od napadnutih stada nije imao pastirske pse, a oni svi bili u vrijeme napada negdje drugdje osim uz stado. eventualno imaju po jednog hrvatskog ovcara, ali to nije pastirski pas
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by maxina 10.07.15 9:14

Mogu potvrditi Fratt-ove i Glock-ove navode.
Vukovi su se na Banovini(Baniji) dosta razmnožili i haraju jer su sela nakon rata opustjela a divlje životinje "osjete" gdje su sigurnije tj gdje se ne lovi.Osobno sam jednog vidio ove zime 50-tak metara od kuća u okolici Sunje.Viđeni su i u okolici Petrinje za jakih zima.
Ovdašnji seljani nemaju pse koji su ravni vukovima u borbi jer su kroz generacije naučili u praksi da nijedna vrsta psa ne može kontra vuka....a probali su sa dosta -njaka.
Većini ljudi je nepoznato da su se i čagljevi pojavili a te životinje nije bilo u Hr do prije 10 tak godina.Prije godinu ili dvije je jedna doktorska disertacija napravljena(koristeći i DNA uzorke) i navodno su nam čagljevi stigli iz Rumunjske i svake godine je praćena njihova migracija prema zapadu i sada ih imamo i u Slavoniji,Dalmaciji i kod mene u Posavini i Baniji sve do lovišta u Novom Zagrebu.
Poznato je da,gdje ima vukova-ostale divljači ima vrlo malo i zato neki lovci žele drugačije zakonsko rješenje.
Lovačke udruge(društva) mogu opstati jedino dobrim gospodarenjem u svom lovištu a to ne nemoguće sa mnoštvom grabežljivaca tipa vuka i čaglja.
Jbg sve se opet svodi na ekonomiju.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by ivo 10.07.15 10:41

pirat je napisao/la:... jednog hrvatskog ovcara, ali to nije pastirski pas

Naravno da nije, sam naziv pasmine govori da se radi o psu koji nadzire rad bordela noću Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 676815
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by Hombre 10.07.15 11:28

maxina je napisao/la:Većini ljudi je nepoznato da su se i čagljevi pojavili a te životinje nije bilo u Hr do prije 10 tak godina.

Lupaš!

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by maxina 10.07.15 11:41

Hombre je napisao/la:
maxina je napisao/la:Većini ljudi je nepoznato da su se i čagljevi pojavili a te životinje nije bilo u Hr do prije 10 tak godina.

Lupaš!

Kod mene do prije 3-4 godine ih nije bilo uopće.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by Fratt 10.07.15 11:54

Ne slušaj Maxina tog šljivokradicu!
Fratt
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4003
Godine : 44
Lokacija : .- -. -.-. .. . -. - / ..-. --- .-. . ... - ...
Datum registracije : 30.09.2010

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by ivo 10.07.15 11:58

maxina je napisao/la:
Hombre je napisao/la:
maxina je napisao/la:Većini ljudi je nepoznato da su se i čagljevi pojavili a te životinje nije bilo u Hr do prije 10 tak godina.

Lupaš!

Kod mene do prije 3-4 godine ih nije bilo uopće.

Ima ih u Dalmaciji, dragi prijatelju, oduvik.
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by maxina 10.07.15 11:59

Hvala na ispravku dragi kolege.
maxina
maxina
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 2512
Godine : 55
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 19.11.2011

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by Hombre 11.07.15 0:04

Fratt je napisao/la:Ne slušaj Maxina tog šljivokradicu!

Njam šljive.
Mekane i mirisne. Pojeo bi ih vagon.

Na Pelješcu su čagljevi brojniji od domaćih životinja. Tamo osamdesetih godina dok sam ribario pod obalama tog poluotoka kad god zasvijetliš reflektorom prema kopnu gledaju te užgarene oči. Plaču ko djeca i cijelu noć brdo odjekuje od njih.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by ivo 23.07.15 22:05

Hombre, jesi živ ? Koje sranje isprid tebe...
ivo
ivo
guru
guru

Male
Broj postova : 3335
Godine : 60
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 05.10.2011

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by Sule_HR 24.07.15 0:58

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 AynxKyY_460s

Naletio sam na ovo na 9gagu. Sto mislite o ovome?
Zeli li netko isprobati ovako nesto?
Sule_HR
Sule_HR
bomber
bomber

Male
Broj postova : 100
Godine : 29
Lokacija : Petrinja
Datum registracije : 17.12.2013

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by Hombre 24.07.15 8:32

ivo je napisao/la:Hombre, jesi živ ? Koje sranje isprid tebe...

Živ, živ :-)

Čak i s daljine od 10 km i s druge strane brda izgledalo je gadno, pogotovo po noći.

Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2624
Godine : 69
Lokacija : Jug Hrvatske
Datum registracije : 05.06.2011

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by pirat 25.07.15 19:21

gdje ima za nabaviti dobra i povoljna kamp sjedalica sa naslonom i rukohvatima?
pirat
pirat
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1217
Godine : 39
Lokacija : Dalmacija
Datum registracije : 19.01.2012

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by Mraz 25.07.15 20:23

To i ja tražim, al neka mal bolja i manja... tipa ova Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 469245

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 REI_Flex_Lite_Backpacking_Chair-1-sm
Mraz
Mraz
master
master

Male
Broj postova : 5658
Godine : 38
Lokacija : Delnice
Datum registracije : 26.02.2010

[Vrh] Go down

Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA] - Page 5 Empty Re: Svega ima,ničeg nema.. [CHAT TEMA]

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 26. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 26  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.