FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Work Sharp tračna brusilica - Ken Onion Edition

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Mad Max
spikač
spikač

Male
Broj postova : 655
Godine : 49
Datum registracije : 15.01.2011

PostajNaslov: Work Sharp tračna brusilica - Ken Onion Edition   03.06.15 20:28

Prošle godine u novembru sam u Zagrebu naručio i uplatio Ken Onion tračnu brusilicu. Imam od prije isto tamo nabavljenu WSKT tračnu brusilicu sa kojom sam bio prilično zadovoljan pa sam kada su počeli reklamirati ovu malo veču ken Onion brusilicu kupio trake i dodatke te uplatio brusilicu iako su teško primili novac jer su mi rekli da so isporuke iz USA obično duge. Nema veze insistirao sam jer tako i tako ču je kupiti kada bude na raspolaganju pa sam uplatio i spremio se na čekanje.

Odlično naoštri -poslije štropanja ljepo reže papir i najdeblji nož ... Trailmaster

Nabavio sam si i sve dodatke iako sumnjam dal ču ih puno trebati ...

Štropanje trailmastera ...

I Trailmaster ljepo rezucka ...

WSKT ... sa vodilicama za brušenje . ja ih uvjek skidam jer obično brusim sve noževe na - convex ...

Razlika izmedju dva grinderčiča je u debljini trake i ovaj veči ima nešto jači motor tako da se ne zagrijava kod duge upotrebe kao manji . isto je vodilica odnosno široka traka tu dovoljno jaka da se može izbrusiti tačan kut . Ima i potencijometar da se može podešavati broj okretaja i time brzinu skidanja materijala ...

Iako imam i štrop kožnu traku mislim da mi je ova stara verzija efikasnija kada je žica veča ... i brža za upotrebu.

Imam još jedan grinder sa kamenom ali mi se ne svidja jer traži dosta vremena , znanja i mirnu ruku za izgrindati dobru oštrinu . Vode nema unutra jer ga ne trošim več dugo ... i da se kamen ne bi rastopio .

Zahvaljujem i momcima iz dučana koje sam davio prilično svakih par nedelja i na kraju su mi oprostili troškove slanja i još dodali mali dar - futrolu ZT-a 562... znaju da sam ga kupio od Navija

Ljep pozdrav,
Max
[Vrh] Go down
ben-66
lingua
lingua

Male
Broj postova : 497
Godine : 50
Datum registracije : 16.07.2009

PostajNaslov: Re: Work Sharp tračna brusilica - Ken Onion Edition   04.06.15 8:38

Max ,cestitke na prinovi .. ,Odlican je stroj .Ovaj brus sa kamenom imam slican pa ga namjeravam osposobiti .Mozes li mi reci koliki je na tvom stroju broj okretaja koji koristis ? Hvala
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Work Sharp tračna brusilica - Ken Onion Edition   04.06.15 11:40

Nisam tačno izbrojio ali oko 22 otprilike promjer je 310 mm a širina kamena 48 mm . Izgleda, da je sve ( djelovi kao ležajevi, motor osovina i kotač - vodilice za remen ) skinuto sa veš mašine ... Kamen je tzv. domači plavac iz slovenskog primorja mekan dosta mlad kamen - nije postojan kvalitetan za gradnju jer se vremenom raspada ali oštri odlično - pun je zemlje tako da se prilikom brušenja stvara fina pasta ko glina oko brušenog sječiva.

L.p. Max
[Vrh] Go down
ben-66
lingua
lingua

Male
Broj postova : 497
Godine : 50
Datum registracije : 16.07.2009

PostajNaslov: Re: Work Sharp tračna brusilica - Ken Onion Edition   04.06.15 18:25

Hvala Max na iscrpnom odgovoru ,,, POzz
[Vrh] Go down
erdadj
lingua
lingua

Male
Broj postova : 252
Godine : 42
Datum registracije : 25.12.2013

PostajNaslov: Re: Work Sharp tračna brusilica - Ken Onion Edition   04.06.15 18:58

Znači za ovo trebam početi skupljati lovu...
[Vrh] Go down
Keltan
lingua
lingua

Male
Broj postova : 288
Godine : 54
Datum registracije : 30.06.2013

PostajNaslov: Re: Work Sharp tračna brusilica - Ken Onion Edition   04.06.15 20:12

Mad Max je napisao/la:

WSKT ... sa vodilicama za brušenje . ja ih uvjek skidam jer obično brusim sve noževe na - convex ...

Mozes pojasniti kako brusis convex na ovaj alat ?
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2657
Godine : 62
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: Work Sharp tračna brusilica - Ken Onion Edition   04.06.15 22:59

Kako brusi convex?
Pa brusnu traku ne možeš nategnuti ko piano žicu. Ima svoju elastičnost i eto ti convex. Čak i sa vodilicama blago naginje da oštrica bude takva.
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Work Sharp tračna brusilica - Ken Onion Edition   05.06.15 9:30

Keltan je napisao/la:
Mad Max je napisao/la:

Mozes pojasniti kako brusis convex na ovaj alat ?

Da Hombre ti je objasnio dobro ...

L.p. max
[Vrh] Go down
Keltan
lingua
lingua

Male
Broj postova : 288
Godine : 54
Datum registracije : 30.06.2013

PostajNaslov: Re: Work Sharp tračna brusilica - Ken Onion Edition   05.06.15 20:11

Dali oba dva rade isto ? Mislim i mali i ovaj veci ? Znaci li to da je nemoguce naostriti noz koji necemo da ima a i nema fabricki convex ostricu ?? Zasto onda sluze one dodatke za ostrenje pod tacno odredjenim uglom ? Ili se kais moze zategnuti ??
Navigator nigde nije spomenuo convex u ovoj temi , ili sam ja propustio nesto ? Pitam zato sto me davi jedan prijatelj za ovaj stroj .....dali da ga kupi ili ne

http://survival.aforumfree.com/t8123-work-sharp-rueni-belt-grinder
[Vrh] Go down
Mad Max
spikač
spikač

Male

PostajNaslov: Re: Work Sharp tračna brusilica - Ken Onion Edition   06.06.15 5:00

Nikada nisam oštrio tačno na kut jer ne trebam ali mislim da bi se moglo sa oba stroja - jedino mislim, da kod manjeg stroja bi da dobiješ tačan kut trebao podložiti ispod trake neki graničnik da po njemu klizi traka i da joj to ne da da se krivi ... komad teflona na primer.

Ljep pozdrav,
Max
[Vrh] Go down
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2846
Godine : 38
Datum registracije : 05.03.2010

PostajNaslov: Re: Work Sharp tračna brusilica - Ken Onion Edition   06.06.15 7:24

Pa nećeš na ovom stroju grindati cijeli nož.....
A za onaj komadić od 1.5 mm sekundarnog brida mislim da i nije toliko bitno je li flat ili konveks.
Na toj širini ćeš teško i vidjeti razliku....
[Vrh] Go down
Hombre
guru
guru

Male
Broj postova : 2657
Godine : 62
Datum registracije : 05.06.2011

PostajNaslov: Re: Work Sharp tračna brusilica - Ken Onion Edition   06.06.15 10:18

Keltan je napisao/la:
Dali oba dva rade isto ? Mislim i mali i ovaj veci ? Znaci li to da je nemoguce naostriti noz koji necemo da ima a  i nema fabricki convex ostricu ?? Zasto onda sluze one dodatke za ostrenje pod tacno odredjenim uglom ? Ili se kais moze zategnuti ??
Navigator nigde nije spomenuo convex u ovoj temi , ili sam ja propustio nesto ? Pitam zato sto me davi jedan prijatelj za ovaj stroj .....dali da ga kupi ili ne  

Već sam napisao da traka ima laganu elastičnost tako da stroj ima tendenciju vući brid na convex bez obzira ako koristiš graničnike.
Rješenje je podloga od teflona ili nekog tvrdog metala koju imaju i veliki profesionalni strojevi za brušenje drveta.
Inače o belt grinderu Navigator ima temu koja se proteže preko mnogo stranica, cijeli traktat u kojem je sve detaljno objasnio, prezentirao, opisivao, divio se, davio članove foruma...
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Work Sharp tračna brusilica - Ken Onion Edition   Today at 11:33

[Vrh] Go down

Work Sharp tračna brusilica - Ken Onion Edition
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Work Sharp tračna brusilica - Ken Onion Edition
» Nekoliko noževa i dorađena tračna brusilica
» WORK SHARP ručni belt grinder
» KOTACI za grinder
» Oštrenje noža