FORUM PREŽIVLJAVANJA

prvi Hrvatski forum preživljavanja, bushcrafta, pustolovine i prirode

Početna stranicaO autoruRegistracijaLogin

Share | 

Nadogradnja noza,skup korisnih alata na jednom mjestu

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Simke
bomber
bomber

Male
Broj postova : 145
Godine : 46
Datum registracije : 20.12.2012

PostajNaslov: Nadogradnja noza,skup korisnih alata na jednom mjestu   26.05.15 21:26

Pogled na noz sa boka. Uz same korice noza pricvrscenja je torbica sa alatom koji uobicajeno koristim u toku kretanja i postavljanja bivaka.
Ucvrseno je siguronosnim nitnama.
Na samoj norici koza su postavljenje plasticne veze za omotavanje kaisa ili kacenje noza na vise nacina.Tu su zakaceni paracord uzad.

U torbici ucvrscenoj sa straznje strane noza se nalaze, vojni kompas,multi tool, citac razdaljine na kartama sa malim kompasom i termometrom, "commando wire", koja meni sluzi za sjecenje grana do desetak cm, a moze da posluzi i kao testera za dvojicu kada se pricvrsti za neku granu ili slicno,svedski celik za potpalu vatre,mala olovka za ucrtavanje trase i pisanje podsjetnika i slicno a omotana super trakom.

Na prednjoj strani u dzepicu na koricama se nalazi dijamantni brus,mala LED rucna lampa i multi tool card.

Noz je "borbene prirode", ali je odlican i za outdoor aktivnosti. Odlican materijal, dopadljiva izrada,perfejtan balans i tezina sa anatomski podesenom ruckom. Korice i tasnica su od jakog i stabilnog materijala,veoma lijepo sjedi na boku,a moze se po zelji i potrebi nositi na kaisu koji dolazi fabricki uz model. Sve u svemu odlican noz za visestruke namjene. Neko ce pomiliti da sjecivo nije upotrebljivo za vanjske aktivnosti,ali meni se pokazao kao odlican alat i veoma praktican.
da, i da ne zaboravim "tigrovu kandzu", kako je zovu. veoma prakticna stvarcica,ako zelite da okacite noz u blizina na granu,sator ili viseci krevet ili sta vec. Vrecicu sa hranom ili slicno. Jak i izdrzljiv.
[Vrh] Go down
gorky
mr.spika
mr.spika

Male
Broj postova : 1446
Godine : 40
Datum registracije : 19.11.2012

PostajNaslov: Re: Nadogradnja noza,skup korisnih alata na jednom mjestu   27.05.15 9:34

Lijepo složen komplet. Dosta korisnih stvarčica na jednom mjestu!
[Vrh] Go down
http://www.g-knives.com
SmitoBona
lingua
lingua

Male
Broj postova : 462
Godine : 25
Datum registracije : 27.12.2014

PostajNaslov: Re: Nadogradnja noza,skup korisnih alata na jednom mjestu   27.05.15 10:09

PALAC GORE ! Svidja mi se kako je slozeno.
[Vrh] Go down
Simke
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Nadogradnja noza,skup korisnih alata na jednom mjestu   27.05.15 11:26

Hvala drugari. Zaista mi je drago da vam se dopada. Stedi vrjeme i olaksava postavljanje kampa. Posle dugog hodanja, vjerujte mi da mi je lakse ovako...
[Vrh] Go down
Fratt
MODERATOR
MODERATOR

Male
Broj postova : 4656
Godine : 37
Datum registracije : 30.09.2010

PostajNaslov: Re: Nadogradnja noza,skup korisnih alata na jednom mjestu   27.05.15 11:46

Pazi samo kraj neke duboke vode da ne upadneš,to te bi moglo odmah povući na dno ako ti je za pasom...
Ja volim light verzije nošenja oštrice na remenu ali ako tebi ovo služi svrsi nek te još dugo i dobro služi,palac gore za razradu i rješavanje vlastitog problema.

Popijem maksimalno 5 piva godišnje.

titanijum je napisao/la:

Koliko je ovo teško , najbolje ja ilustracjia, kao da čelije mozga , učinite regenerativnim .A one se ne regenerišu.Hvala Bogu.

"Pulsov sam vrtio po ruci i oduševio se, osim što je, kao i većina ovdje prikazanih majstorija naših forumita, za moj ukus predebel!"
g. Ivo, 1912.-
[Vrh] Go down
Simke
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Nadogradnja noza,skup korisnih alata na jednom mjestu   27.05.15 13:08

Fratt je napisao/la:
Pazi samo kraj neke duboke vode da ne upadneš,to te bi moglo odmah povući na dno ako ti je za pasom...
Ja volim light verzije nošenja oštrice na remenu ali ako tebi ovo služi svrsi nek te još dugo i dobro služi,palac gore za razradu i rješavanje vlastitog problema.

Hehehe imam i tu rjesenje, trenutno u izradi. Posto veoma cesto furam sa gumenjakom po jezerima (enormnim), sa jako finim i mirnim otocicima i velikim stukama, kontam da realizujem jednu ideju. Naime, razmontirao sam jedan prsluk za spasavanje, koji radi na gasne ampule i nosivosti do 40. kg. Da se smotati kao recimo paklica od cigareta, cak i manje. To cu da smontiram tako da se moze po potrebi kaciti za razne djelove opreme ili odjece.

Naucio sam se da budem pazljiv u dubljim vodama
[Vrh] Go down
goxxon
guru
guru

Male
Broj postova : 3723
Godine : 36
Datum registracije : 17.11.2010

PostajNaslov: Re: Nadogradnja noza,skup korisnih alata na jednom mjestu   27.05.15 14:32

@Simke: naš forumski kolega Ivo ima najlakši i jedinstveni sustav za nošenje stvari po šumi, naime dotični uopće ne nosi ruksak. umjesto toga pozove nekog da ide s njim i nosi mu stvari u ruksaku. doživio sam to nekoliko puta na vlastite oči!
[Vrh] Go down
Simke
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Nadogradnja noza,skup korisnih alata na jednom mjestu   27.05.15 14:40

goxxon je napisao/la:
@Simke: naš forumski kolega Ivo ima najlakši i jedinstveni sustav za nošenje stvari po šumi, naime dotični uopće ne nosi ruksak. umjesto toga pozove nekog da ide s njim i nosi mu stvari u ruksaku. doživio sam to nekoliko puta na vlastite oči!

Vrlo pametno rjesenje

To ti ja nesto kao, Cak Noris ne nosi ruksak. Ruksak nosi njega
[Vrh] Go down
Simke
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Nadogradnja noza,skup korisnih alata na jednom mjestu   27.05.15 14:49

goxxon je napisao/la:

Nego. Nesto sam nesiguran sad. Da li si dozivio na vlastite oci ili na vlastita ledja
[Vrh] Go down
goxxon
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Nadogradnja noza,skup korisnih alata na jednom mjestu   27.05.15 14:55

i svoje oči i svoja leđa grubo me iskoristio, kao i forumaša Bobu u nekoliko navrata.
[Vrh] Go down
Simke
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Nadogradnja noza,skup korisnih alata na jednom mjestu   27.05.15 22:17

goxxon je napisao/la:
i svoje oči i svoja leđa grubo me iskoristio, kao i forumaša Bobu u nekoliko navrata.

Vidis ti kakvih sve ljudi ima...ma ne daj da te prevari vise
[Vrh] Go down
goxxon
guru
guru

Male

PostajNaslov: Re: Nadogradnja noza,skup korisnih alata na jednom mjestu   27.05.15 22:49

Nema šansone 😊 nego, koliko para dođe taj nož?
[Vrh] Go down
puls
guru
guru

Male
Broj postova : 2846
Godine : 38
Datum registracije : 05.03.2010

PostajNaslov: Re: Nadogradnja noza,skup korisnih alata na jednom mjestu   27.05.15 23:20

goxxon je napisao/la:

Hm.....sad........ovakve opscene izjave bi, jelte, možda ipak trebalo zadržati za sebe......mislim, ima mlađarije i tako..........
[Vrh] Go down
siga
spikač
spikač

Male
Broj postova : 773
Godine : 38
Datum registracije : 12.09.2012

PostajNaslov: Re: Nadogradnja noza,skup korisnih alata na jednom mjestu   28.05.15 9:55

Zanimljivo i korisno složena kombinacija, mora se priznati. Nož je vrlo tactocool, kao i većina Mtech proizvoda, ali da biram njihov nož zbog wow faktora, radije bi uzeo ovu tracker verziju, jednostavno mi izgleda opakije:

kvaliteta je vjerovatno ista, kao i čelik (440C), mjesto rođenja Guangdong, a i cjena je tu negdje 30-40  dolarsa +šiping
ovaj drugi nađoh na amazonu:

http://www.amazon.com/gp/product/B00629W99I/ref=as_li_qf_sp_asin_il_tl?ie=UTF8&camp=1789&creative=9325&creativeASIN=B00629W99I&linkCode=as2&tag=mortgaaccelem-20&linkId=I4TH4PJSJWYYVOCP

Generalno mišljenje o Mtech noževima po forumima je: kung-fu njesra. kol`ko para tol`ko i muzike.
Nisam ga nikad imao, pa ne mogu reći ništa, sretno sa njim i nadam se da će te dugo služiti.
[Vrh] Go down
Simke
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Nadogradnja noza,skup korisnih alata na jednom mjestu   28.05.15 10:06

Cjena mu je oko 65 euro, a ja sam ga dobio za nekih 45-50. Kupljen je u trgovini vojne opreme i slicnog. Po meni solidan noz. Vidjecemo jos koliko ce da trpi. Sto se tice cjena te marke i modela, mozes pogledati ovdje:http://www.swordsknivesanddaggers.com/m-tech-usa-knives.html
[Vrh] Go down
Simke
bomber
bomber

Male

PostajNaslov: Re: Nadogradnja noza,skup korisnih alata na jednom mjestu   28.05.15 10:16

siga je napisao/la:
Zanimljivo i korisno složena kombinacija, mora se priznati. Nož je vrlo tactocool, kao i većina Mtech proizvoda, ali da biram njihov nož zbog wow faktora, radije bi uzeo ovu tracker verziju, jednostavno mi izgleda opakije:

kvaliteta je vjerovatno ista, kao i čelik (440C), mjesto rođenja Guangdong, a i cjena je tu negdje 30-40  dolarsa +šiping
ovaj drugi nađoh na amazonu:

http://www.amazon.com/gp/product/B00629W99I/ref=as_li_qf_sp_asin_il_tl?ie=UTF8&camp=1789&creative=9325&creativeASIN=B00629W99I&linkCode=as2&tag=mortgaaccelem-20&linkId=I4TH4PJSJWYYVOCP

Generalno mišljenje o Mtech noževima po forumima je: kung-fu njesra. kol`ko para tol`ko i muzike.
Nisam ga nikad imao, pa ne mogu reći ništa, sretno sa njim i nadam se da će te dugo služiti.

I meni se taj takodjer dopao ali sam se odlucuio za ovaj zbog koricama i mogucnosti nadogradnje. Za njega se mogu nabaviti kopce iz NATO standarda i prilagodjavati opremi za druge aktivnosti. Noz ima potrebnu tezinu upasanu sa balansom, dobru ostricu. Koliko trpi to cu jos da isprobam, mada ja nisam brutalan sa noževima.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Nadogradnja noza,skup korisnih alata na jednom mjestu   Today at 4:58

[Vrh] Go down

Nadogradnja noza,skup korisnih alata na jednom mjestu
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Nadogradnja noza,skup korisnih alata na jednom mjestu
» DOBRO ODRZAVANJE NOZA
» Otvaranje noža jednom rukom
» Izrada drske noza
» LED nadogradnja za Maglite "charger"